SR211E334MAR
KYOCERA AVX
Product No:
SR211E334MAR
Description:
CAP CER 0.33UF 100V Z5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient Z5U
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.33 µF