SR221A750JAR
KYOCERA AVX
Product No:
SR221A750JAR
Description:
CAP CER 75PF 100V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 75 pF