SR305E105MARTR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR305E105MARTR1
Description:
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL
In Stock : 4337
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient Z5U
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF