SR651E105MARTR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR651E105MARTR1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 1UF 100V Z5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF