SR731ETTP3R90F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SR731ETTP3R90F
Package:
0402
Description:
RES 3.9 OHM 1% 1/6W 0402
In Stock : 5337
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.9 Ohms
Series SR73
Power (Watts) 0.167W, 1/6W