SR892A220JARTR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR892A220JARTR1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.215" L x 0.125" W (5.46mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 pF