SRF1280-3R3Y
Bourns Inc.
Product No:
SRF1280-3R3Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 3.3UH SMD
In Stock : 582
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DC Resistance (DCR) - Parallel 11mOhm Max
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Tolerance ±30%
Current Saturation - Series 10.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Inductance - Connected In Series 13.2 µH
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 40mOhm Max
Ratings -
Series SRF1280
Current Saturation - Parallel 21.5 A
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 5.23 A
Current Rating - Parallel 10.4 A
Mfr Bourns Inc.
Height 0.315" (8.00mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 3.3 µH