SRF1280-821M
Bourns Inc.
Product No:
SRF1280-821M
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 820UH SMD
User Guide
DC Resistance (DCR) - Parallel 1.632Ohm Max
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Current Saturation - Series 633 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Inductance - Connected In Series 3.28 mH
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 5.896Ohm Max
Ratings -
Series SRF1280
Current Saturation - Parallel 1.27 A
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 325 mA
Current Rating - Parallel 650 mA
Mfr Bourns Inc.
Height 0.315" (8.00mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 820 µH