SRN3012TA-4R7M
Bourns Inc.
Product No:
SRN3012TA-4R7M
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.3A 130MOHM SMD
In Stock : 8035
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.05A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 18 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 130mOhm
Inductance 4.7 µH
Series SRN3012TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 55MHz