SRN5020TA-150M
Bourns Inc.
Product No:
SRN5020TA-150M
Description:
FIXED IND 15UH 1.25A 165MOHM SMD
In Stock : 1486
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 15 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.25 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 165mOhm
Inductance 15 µH
Series SRN5020TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 32MHz