SRR0745A-220M
Bourns Inc.
Product No:
SRR0745A-220M
Description:
FIXED IND 22UH 1.65A 96 MOHM SMD
In Stock : 1267
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.75A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.65 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 96mOhm Max
Inductance 22 µH