SRR0906-681YL
Bourns Inc.
Product No:
SRR0906-681YL
Description:
FIXED IND 680UH 250MA 3.2OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 330mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 60 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.374" W (10.00mm x 9.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm Max
Inductance 680 µH
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Frequency - Self Resonant 2.7MHz