Home / Oscillators / SSO32C2A481-50.000M
minImg
SSO32C2A481-50.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SSO32C2A481-50.000M
Description:
SILICON OSC XO 50.0000MHZ CMOS
In Stock : 1200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 55mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SSO32C
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output CMOS
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Base Resonator Silicon
Frequency 50 MHz