Home / Oscillators / SSO32C3A161-10.000M
minImg
SSO32C3A161-10.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SSO32C3A161-10.000M
Description:
SILICON OSC XO 10.0000MHZ CMOS
In Stock : 250
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 55mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SSO32C
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Base Resonator Silicon
Frequency 10 MHz