SSP-01TWB9W12
Lumex Opto/Components Inc.
Product No:
SSP-01TWB9W12
Description:
LED MINI WEDGE WHITE DIFFUSED
User Guide
Applications Incandescent Replacements, Indicator Lights
Configuration Single
Color White
Size / Dimension 0.394" Dia x 1.181" H (10.00mm x 30.00mm)
Millicandela Rating 3300mcd
Product Status Active
Base Type Wedge
Wavelength -
Series -
Mfr Lumex Opto/Components Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V