SSRH24NVS-20215
KEMET
Product No:
SSRH24NVS-20215
Manufacturer:
KEMET
Description:
CMC 21.5MH 2A 2LN TH
In Stock : 175
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Height (Max) 1.220" (31.00mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series SSR
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 2A
Voltage Rating - AC 250V
Mfr KEMET
Features -
Filter Type -
Package Bulk
Inductance @ Frequency 21.5 mH @ 10 kHz