Home / Memory / SST26VF080A-104I/SN
minImg
SST26VF080A-104I/SN
Microchip Technology
Product No:
SST26VF080A-104I/SN
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
8-SOIC
Description:
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8SOIC
In Stock : 3888
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 104 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface SPI - Quad I/O
Memory Organization 1M x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series SST26 SQI®
Write Cycle Time - Word, Page 1.5ms
Memory Size 8Mbit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V