Home / Memory / SST26WF080B-104I/SN
minImg
SST26WF080B-104I/SN
Microchip Technology
Product No:
SST26WF080B-104I/SN
Package:
8-SOIC
Description:
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8SOIC
In Stock : 600
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 104 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Memory Size 8Mbit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 1.65V ~ 1.95V