Home / Memory / SST26WF080BT-104I/CS
minImg
SST26WF080BT-104I/CS
Microchip Technology
Product No:
SST26WF080BT-104I/CS
Package:
8-CSP
Description:
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8CSP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 104 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-CSP
Memory Size 8Mbit
Package / Case 8-UFBGA, CSPBGA
Technology FLASH
Voltage - Supply 1.65V ~ 1.95V