Home / Crystals / ST2012SB32768B0HPWB4
minImg
ST2012SB32768B0HPWB4
KYOCERA AVX
Product No:
ST2012SB32768B0HPWB4
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±200ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 kOhms
Ratings -
Series ST2012SB, Kyocera
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 32.768 kHz