ST32TB502
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
ST32TB502
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.125W GW TOP ADJ
User Guide
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 5 kOhms
Series ST-32
Power (Watts) 0.125W, 1/8W