SUCS6243R3C
Cosel USA, Inc.
Product No:
SUCS6243R3C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 500 V
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.28" L x 0.73" W x 0.28" H (32.6mm x 18.6mm x 7.0mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.35A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series SUCS (6W)
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 75%