Home / Oscillators / SUS75C50S48B-40.000M
minImg
SUS75C50S48B-40.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SUS75C50S48B-40.000M
Description:
XTAL OSC TCXO 40.000MHZ CMOS
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Frequency Stability ±370ppb
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SUS75C
Function -
Type TCXO
Package / Case 10-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output CMOS
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 40 MHz