SV150K7BL1
Bourns Inc.
Product No:
SV150K7BL1
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
SV 150VRMS 7MM BULK L1
In Stock : 850
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 380 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series SV
Energy 23J
Package / Case Radial
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 150 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 200 V