Home / Oscillators / SVC75C3D48A2-50.000M
minImg
SVC75C3D48A2-50.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SVC75C3D48A2-50.000M
Description:
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS
In Stock : 1115
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±150ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 50 MHz