Home / Varistors, MOVs / SVMH4532KA231PT601
minImg
SVMH4532KA231PT601
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SVMH4532KA231PT601
Description:
VARISTOR 396V 600A 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 324 V
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 360 V
Varistor Voltage (Max) 396 V
Series SVMH
Energy 6.4J
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Maximum AC Volts 230 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 300 V
Current - Surge 600 A