SVPS15-12Z
TDK-Lambda Americas Inc
Product No:
SVPS15-12Z
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 150W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, UR, VDE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.50" L x 4.75" W x 1.77" H (215.9mm x 120.6mm x 45.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.5 A
Series SVP (15W)
Power (Watts) 150W
Type Enclosed
Efficiency -
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 132 VAC