Home / RF Switches / SW2-012020RI1HF
minImg
SW2-012020RI1HF
L3 Narda-MITEQ
Product No:
SW2-012020RI1HF
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Description:
IC RF SWITCH SPDT 2GHZ MODULE
User Guide
Operating Temperature -
Insertion Loss -
IIP3 -
Frequency Range 1.2GHz ~ 2GHz
Circuit SPDT
Topology Reflective
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Voltage - Supply 5V, 12V
Test Frequency 2GHz