Home / RF Switches / SW2-040120RN1HM
minImg
SW2-040120RN1HM
L3 Narda-MITEQ
Product No:
SW2-040120RN1HM
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Description:
IC RF SWITCH SPDT 12GHZ MODULE
User Guide
Operating Temperature -
Insertion Loss 2.2dB (max)
IIP3 -
Frequency Range 4GHz ~ 12GHz
Circuit SPDT
Topology Reflective
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Voltage - Supply 5V, 12V
Test Frequency 12GHz