Home / Fixed Inductors / SWF 3225CF-100M
minImg
SWF 3225CF-100M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Product No:
SWF 3225CF-100M
Description:
10 UH UNSHIELDED WIREWOUND INDUC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.142" L x 0.110" W (3.60mm x 2.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 390mOhm Max
Inductance 10 µH
Series SWF3225CF
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 25MHz