SWF150P-24-LC
Sanken Electric USA Inc.
Product No:
SWF150P-24-LC
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.3 A
Series SWF150P (150W)
Power (Watts) 150W
Type Enclosed
Efficiency 91%
Mfr Sanken Electric USA Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC