SWPA4012S101MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SWPA4012S101MT
Description:
FIXED IND 100UH 250MA 2.873 OHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 250mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.873Ohm Max
Inductance 100 µH
Series SWPA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9.4MHz