SWPA4020S4R7MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SWPA4020S4R7MT
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.34A 98MOHM SMD
In Stock : 4398
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.34 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 98mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 42MHz