SWPA6020S8R2NT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SWPA6020S8R2NT
Description:
FIXED IND 8.2UH 1.4A 137MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 137mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 27MHz