SWPA8040S620MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SWPA8040S620MT
Description:
FIXED IND 62UH 1.3A 237MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 237mOhm Max
Inductance 62 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6.4MHz