SX15U-15S
Kaga Electronics USA
Product No:
SX15U-15S
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 15W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CSA, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.31" L x 2.72" W x 1.34" H (84.0mm x 69.0mm x 34.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1 A
Series SX15U (15W)
Power (Watts) 15W
Type Enclosed
Efficiency 76%
Mfr Kaga Electronics USA
Features Adjustable Output
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC