Home / Crystals / SXT11413DB07-27.120M
minImg
SXT11413DB07-27.120M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT11413DB07-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 13 PF SMD
In Stock : 1500
User Guide
Load Capacitance 13pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 27.12 MHz