Home / Crystals / SXT1147AA07-38.400M
minImg
SXT1147AA07-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT1147AA07-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 7 PF SMD
In Stock : 5680
User Guide
Load Capacitance 7pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 38.4 MHz