Home / Crystals / SXT1148FD07-24.000M
minImg
SXT1148FD07-24.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT1148FD07-24.000M
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 8 PF SMD
In Stock : 1410
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 24 MHz