Home / Crystals / SXT1149BB17-27.000M
minImg
SXT1149BB17-27.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT1149BB17-27.000M
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 9 PF SMD
In Stock : 3000
User Guide
Load Capacitance 9pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 27 MHz