Home / Crystals / SXT21413CA48-16.384M
minImg
SXT21413CA48-16.384M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21413CA48-16.384M
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 13PF SMD
In Stock : 1475
User Guide
Load Capacitance 13pF
Frequency Tolerance ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 16.384 MHz