Home / Crystals / SXT21414AA16-18.432M
minImg
SXT21414AA16-18.432M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21414AA16-18.432M
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 14PF SMD
In Stock : 1348
User Guide
Load Capacitance 14pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 18.432 MHz