Home / Crystals / SXT21418BB07-27.000M
minImg
SXT21418BB07-27.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21418BB07-27.000M
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 18 PF SMD
In Stock : 2955
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 27 MHz