Home / Crystals / SXT21419EC07-16.384M
minImg
SXT21419EC07-16.384M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21419EC07-16.384M
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 19PF SMD
In Stock : 1485
User Guide
Load Capacitance 19pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±25ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 16.384 MHz