Home / Crystals / SXT21420EA48-37.400M
minImg
SXT21420EA48-37.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21420EA48-37.400M
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 20PF SMD
In Stock : 1500
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 37.4 MHz