Home / Crystals / SXT2147BA38-20.000M
minImg
SXT2147BA38-20.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2147BA38-20.000M
Description:
CRYSTAL 20.000MHZ 7 PF SMD
In Stock : 3000
User Guide
Load Capacitance 7pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 20 MHz