Home / Crystals / SXT22410EE07-40.000M
minImg
SXT22410EE07-40.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22410EE07-40.000M
Description:
CRYSTAL 40.000MHZ 10 PF SMD
In Stock : 1490
User Guide
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±15ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 40 MHz