Home / Crystals / SXT22419EA38-16.384M
minImg
SXT22419EA38-16.384M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22419EA38-16.384M
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 19PF SMD
In Stock : 3000
User Guide
Load Capacitance 19pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 16.384 MHz