Home / Crystals / SXT22419EA48-12.288M
minImg
SXT22419EA48-12.288M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22419EA48-12.288M
Description:
CRYSTAL 12.288MHZ 19PF SMD
In Stock : 2850
User Guide
Load Capacitance 19pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 12.288 MHz