Home / Crystals / SXT2247BB16-27.120M
minImg
SXT2247BB16-27.120M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2247BB16-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 7 PF SMD
In Stock : 3000
User Guide
Load Capacitance 7pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 27.12 MHz